Rehabilitační hřiště pro seniory

 Pro cvičení a pohyb na čerstvém vzduchu 

 

Stárnutí je fyziologický proces, který se týká celého těla, tedy i pohybového aparátu. Provozováním vhodné fyzické aktivity mohou lidé, a to i ve vyšším věku, dopady stárnutí zmírnit. Jedinečným způsobem umožňují seniorům cvičení na čerstvém vzduchu tzv. Hřiště pro seniory. Trenažéry na nich jsou jednoduché, snadno ovladatelné a jsou konstruovány tak, aby udržely, případně zlepšily rozsah pohybu kloubů celého těla, svalovou sílu, rovnováhu a správný způsob chůze.

 

 

Některé z trenažérů jsou dodávány ve snížené verzi a jsou tak přizpůsobeny osobám na vozíčku. Nabídka je dále doplněna i o prvky kombinující fyzioterapii s kognitivním tréninkem, které jsou vhodné pro osoby trpící Alzheimerovou chorobou a dalšími formami mentálního postižení.

 

venkovní hřiště pro seniory

 

Cvičení pod "širým nebem" vede ke zlepšení fyzické i psychické kondice a zároveň nenásilným způsobem umožňuje kontakt s ostatními. Cvičení se může stát každodenní zábavnou aktivitou obyvatel v zařízeních sociální péče.

 

Instalované trenažéry jsou v maximální možné míře odolné vůči opotřebení. Nosné prvky jsou vyrobeny z oceli s povrchovou úpravou odolávající povětrnostním vlivům. Tabule a ostatní části trenažérů jsou vyrobeny z bezúdržbového polyetylenu. Nášlapné plochy jsou z protiskluzově upraveného hliníku či polyetylenu. Všechny cvičební prvky splňují normy DIN7900 a EN1176.

 

 

Kategorie

Filtrování

Cena
Výrobci
Vhodné k procvičení
Určeno k použití
Načítám, prosím vydržte...